Przydomowe oczyszczalnie ścieków opinie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków opinie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dobry wybór czy może lepiej skorzystać z innego sposobu na odprowadzanie ścieków? Na pewno spotkamy różne oponie na ten temat. Przydomowe oczyszczalnie mają wielu swoich zwolenników, jednak znajdą się też ludzie, którzy nie są zbyt pozytywnie nastawieni na to rozwiązanie i maja negatywne opinie.  Wpływ oczyszczalni na oczyszczanie środowiska jest powszechnie znany, ścieki odprowadzane są bezbarwne i bezwonne, co świadczy o tym, że pozbawione są wszelkich zanieczyszczeń. Dlaczego więc nie każdy jest gotów zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na swojej działce, skoro tak korzystnie wpływają one na nasze środowisko?  Odpowiedź jest prosta. Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków koszt duży, ale tylko pozornie. Fakt, oczyszczalnie są dosyć drogie, ale jest to inwestycja na lata, która z pewnością nam się zwróci ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji. Koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków jest wysoki, ale późniejsze utrzymanie już nie, koszty są zredukowane do minimum. Ponadto możliwe jest uzyskanie dofinansowania na produkt z gminy w wysokości do 80% kosztów kwalifikowanych. Przedsiębiorca musi przygotować wszystkie wymagane dokumenty niezbędne do odzyskania części poniesionych kosztów, np. wniosek o dofinansowanie, projekt, rachunki, faktury. Wysokość dotacji może być różna, zależnie od tego jakimi kwotami dysponuje dana gmina i ile na ten cel może przeznaczyć.

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest tak skonstruowana, że nie potrzebuje stałego nadzoru człowieka. Jest bezobsługowa, a zarazem bezawaryjna, co też obniża koszty utrzymania, ponieważ nie musimy inwestować w naprawy. Producenci są pewni swoich produktów, dlatego też udzielają nawet 20 lat gwarancji na przydomowe oczyszczalnie.

Znanym producentem oczyszczalni NV, która ma dobre opinie jest firma Traidenis-Pol. Oferuje ona nie tylko same  przydomowe oczyszczalnie ścieków, ale także i montaż. Ze względu na to, że firma przeprowadza całość inwestycji od początku do końca (od wyceny, poprzez pomoc przy uzyskiwaniu pozwoleń do montażu) wielu przedsiębiorców powierza jej swoje zaufanie.

Śmiało można stwierdzić, że oczyszczalnie ścieków przydomowe są innowacją w sferze ochrony środowiska, a dzięki uświadamianiu społeczeństwa o korzyściach płynących z jej posiadania, coraz większa liczba osób decyduje się na montaż oczyszczalni.