Oczyszczalnie dla hoteli i pensjonatów - agroturystyki - jakie rozwiązanie wybrać?

Oczyszczalnie dla hoteli i pensjonatów - agroturystyki - jakie rozwiązanie wybrać?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na kontenerowe oczyszczalnie ścieków, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w małych hotelach, pensjonatach i firmach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie oczyszczalnie warto wybrać dla agroturystyki.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że w niektórych zastosowaniach komercyjnych (hotele, pensjonaty), poszczególne procesy oczyszczania ścieków są poddawane zdecydowanie większym obciążeniom, niż w przypadku zwykłych budynków mieszkalnych. Wszystkie zanieczyszczenia wymagają większej zdolności oczyszczania, dlatego też warto postawić na komunalne oczyszczalnie ścieków HNV, które sprostają wszystkim wymaganiom i to nie tylko pod względem wydajności, ale również ekonomiczności.

Dlaczego warto postawić na oczyszczalnie dla hoteli

Największą zaletą dla właścicieli hoteli jest oczywiście olbrzymia wygoda i oszczędność. Profesjonalne oczyszczalnie generują bardzo niskie koszty związanie z eksploatacją zwłaszcza, jak porówna je się do kosztów związanych z wywozem ścieków, które zgromadzone są w tradycyjnym szambie. Nie można zapominać również i o tym, że wszystkie procesy zachodzące w oczyszczalni są w 100% odizolowane od otoczenia. W praktyce oznacza to, że goście hotelowi nie będą mieć nawet najmniejszego kontaktu z brzydkimi zapachami. Nowoczesne oczyszczalnie mogą pochwalić się doskonałą przepustowością, która pozwala sprawnie obsłużyć ogromną ilość gości hotelowych mieszkających na stałe albo okresowo.

Oczyszczalnie typu HNV – największe zalety

Kompaktowe urządzenia typu HNV posiadają bardzo wiele zalet, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród właścicieli hoteli i pensjonatów. Jedną z największym zalet jest bardzo długa żywotność samych urządzeń. W dużej mierze wynika to z zastosowania specjalnego laminatu, czyli żywicy poliestrowej, która dodatkowo wzmocniona jest solidnym włóknem szklanym. Oczyszczone ścieki są bezbarwne i bezwonne, dzięki czemu nie generują nieprzyjemnego zapachu. Warto wspomnieć także i o tym, że urządzenia tego typu można zamontować nie tylko pod ziemią, ale również w odpowiednio przygotowanym nasypie. Do zalet należy zaliczyć również łatwy montaż, intuicyjną obsługę, zautomatyzowaną i cichą pracę, niskie zużycie energii. Ponadto zielone włazy i podziemna budowa sprawiają, że biologiczne oczyszczalnie ścieków HNV charakteryzują się estetycznym wyglądem.

Wybór oczyszczalni do pensjonatu

Komunalna oczyszczalnia ścieków HNV to najlepsze rozwiązanie dla pensjonatów, ośrodków rekreacyjnych, hoteli i wielu innych obiektów, które charakteryzują się sezonowymi wahaniami produkcji ścieków, a także nie posiadają dostępu do kanalizacji. Kompaktowa zabudowa elementów oczyszczalni umożliwia dowolną rozbudowę, dzięki czemu można zwiększyć przepustowość oczyszczalni ścieków do swoich indywidualnych potrzeb. Zbiorniki charakteryzują się wysoką wytrzymałością i ogromną odpornością na działanie różnorodnych substancji chemicznych, dzięki czemu będą sprawnie służyć przez wiele lat. W chwili obecnej właściciele pensjonatów mogą skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest oczyszczalnia ścieków z nitryfikacją i denitryfikacją typu HNV-N, a drugie rozwiązanie to niezawodna oczyszczalnia ścieków z nitryfikacją typu HNV-P.

Oczyszczalnia typu HNV-N

Biologiczne oczyszczalnie typu HNV-N posiadają kontenerową budowę. Składają się z  komory denitryfikacji, komory nitryfikacji  i osadnika wtórnego. W zależności od wymaganej wielkości przepustowości urządzenia mogą być wyprodukowane w jednym zbiorniku albo mogą stanowić zupełnie oddzielne zbiorniki oczyszczalni biologicznej. Pamiętać należy jednak o tym, aby przed biologicznym  oczyszczaniem  zainstalować  urządzenia odpowiedzialne za oczyszczanie mechaniczne np.kraty, piaskownik czy separator tłuszczu. 

Ważną zaletą oczyszczalni  ścieków HNV jest modułowa budowa pozwalająca na rozbudowę oczyszczalni i zwiększenie przepustowości.

Podsumowanie

Jak wspomniano powyżej oczyszczalnie dla hoteli i pensjonatów mają bardzo wiele zalet, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Oczyszczalnia ścieków HNV to doskonały wybór nie tylko dla dużych pensjonatów, ale również dla niewielkich hoteli, które poszukują oszczędności. Urządzenia tego typu najlepiej sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego szamba.